Shtëpia / Aktualitet / Dinamika e Vrasjes/ Vrasësi e vrau biznesmenin dhe i tha të motrës: “Mbylle gojën se do vritesh dhe ti”

Dinamika e Vrasjes/ Vrasësi e vrau biznesmenin dhe i tha të motrës: “Mbylle gojën se do vritesh dhe ti”

Autori i krimit, 53-vjeçari Kliti Leka, ka parkuar makinën e tij në cep të rrugës dhe ka ecur në këmbë në drejtim të marketit, ku ishte futur biznesmeni Goro.

Pasi ky i fundit ka dalë nga marketi i motrës së saj, Leka e ka qëlluar disa herë me pistoletë, duke u lënë të vdekur.

Në atë moment ka dalë dhe motra jashtë dhe ka parë vëllanë të shtrirë, duke ngritur kujën. Goditja fatale ka qenë plumbi në kokë, ndërsa dy të tjerët kanë qenë pranë zemrës dhe në kraharor.

Menjëherë jashtë ka dalë edhe pastruesja, e cila i është drejtuar autorit e alarmuar, duke i thënë “çfarë bëre, i vrave”?

Ndërkohë, 53-vjeçari Leka i është kthyer, duke i thënë “Mbylle gojën se do vritesh edhe ti”!

Pastaj, ai ka lënë mjetin në rrugë dhe ka ikur në këmbë. Momenti i largimit të tij është parë nga kamerat e sigurisë, gjë që ka ndihmuar policinë për arrestimin e autorit.

Më pas, mësohet se autori ka thënë se nuk kishte qëllim ta vriste, por vetëm ta trembte për t’i kthyer borxhin.

Biznesmeni ka pasur një biznes në qendër të Himarës dhe dy të tjerë, njëri në proces ndërtimi. Shkaku i kësaj ngjarjeje, deri më tani, thotë gazetari, është pikërisht objekti në afërsi të bregdetit dhe shuma që, sipas Lekës, nuk i është kthyer, pasi toka ku po ndërtohet i përket të afërmit të tij.

Burimi : / JavaNews.al

Shiko dhe këto

Policia, thirrje qytetarëve: Kujdes nga “Mashtrimi i Whatsapp”! Nëse ju ka ardhur ky mesazh, na njoftoni

Njësia për Hetimin e Krimeve Kompjuterike në Departamentin e Policisë Kriminale prej disa kohësh ka …