Arbër Kote, autor i dyshuar për vrasjen e 33-vjeçarit Idajet Dulla do të qëndrojë në burgun e Fushë-Krujës deri në përfundim të gjykimit.

Vrasja ndodhi në 19 shtator në qytetin e Durrësit.  ‘BalkanWeb’ raporton se Kote, i cili akuzohet se vrau me thikë në zemër të riun, nuk është pranuar nga paraburgimi i Durrësit.

Shkak është bërë fakti se babai i tij Kotes ka qenë drejtor i paraburgimit në Durrës dhe ka konflikt interesi.