Shtëpia / Aktualitet / Situatë e rëndë, dy të vdekur nga Covid në vendin tonë

Situatë e rëndë, dy të vdekur nga Covid në vendin tonë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike të dhënat e fundit në lidhje me situatën në vend për shkak të Covid.

Njoftohet zyrtarisht se dy persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Mësohet se një 74-vjeçare nga Shkodra dhe një 82-vjeçare nga Tirana kanë humbur jetën.

“Fatkeqësisht, një 74 vjeçare nga Shkodra dhe një 82 vjeçare nga Tirana, me disa sëmundje bashkëshoqëruese kanë humbur jetën në spitalin infektiv si pasojë e insufuciencës respiratore progresive, pavaresisht trajtimit në terapi intensive dhe përpjekjeve të stafit mjekësor. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerave”, njofton MSH.

Shiko dhe këto

Sherr me thika mes të rinjve në Bulqizë, i plagosuri rëndë transportohet me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës. Një sherr …