Shtëpia / Sport / Cristiano Ronaldo magjeps me golin e tij, topi arrin shpejtësinë e ‘frikshme’ (VIDEO)

Cristiano Ronaldo magjeps me golin e tij, topi arrin shpejtësinë e ‘frikshme’ (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Juventus iu afrua më shumë titullit me fitoren ndaj Genoas 3-1.

Si gjithmonë nuk mund të mungonte një gol nga ylli portugez, Cristiano Ronaldo.

35-vjeçari ka shënuar në dy sfidat e fundit, por goli i djeshëm kundër Genoas ishte fantastik për nga mënyra e realizimit.

Portugezi goditi nga distanca me topin që përfundoi në rrjetë.

Gjuajtja e Ronaldos sipa matjeve të bëra ishte me shpejtësi 105 kilometër për orë.

Shiko dhe këto

Kush e bën tjetër përveç Ronaldos, Georgina mban në dorë qindra mijëra euro (FOTOT)

E kush tjetër veç Kristiano Ronaldos mund të mbajë në dorë një orë Rolex me …