Shtëpia / Aktualitet / Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë.

Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit, është regjistruar në detin Adriatik rreth 7 km larg Vlorës.

Tërmeti ka pasur një thellësi të vogël prej vetëm 2 km. Duke që se lëkundja ishte e lehtë nuk raportohet për dëmë apo panik, megjithëse është ndjerë nga qytetarët.

Shiko dhe këto

Sherr me thika mes të rinjve në Bulqizë, i plagosuri rëndë transportohet me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës. Një sherr …