Shtëpia / Aktualitet / Këshilli Politik/ Takimi veçmas, a i dha SHBA një mesazh Gjiknurit dhe Bylykbashit në mbledhje?

Këshilli Politik/ Takimi veçmas, a i dha SHBA një mesazh Gjiknurit dhe Bylykbashit në mbledhje?

Ndërsa Këshilli Politik vijon mbledhjen, pasi si qëllim ka që ta gjejë marrëveshjen për Reformën Zgjedhore pa hyrë data 1 qershor, një detaj interesant është vënë re.

Përfaqësues i ambasadës së SHBA ka marrë veçmas Damian Gjiknurin (PS) dhe Oerd Bylykbashin (PD), ku kanë diskutuar për ecurinë e mbledhjes.

SHBA ka qenë mjaft aktive që bisedimet të përfundojnë me një akord dhe palët të mbyllin gjithçka deri më 31 maj.

Kurse opozita ka hedhur në tryezë të gjitha propozimet përfshi qeverinë tranzitore dhe rolin e Kushtetueses si Kolegj Zgjedhor, ndërsa pritet përgjigjja e shumicës.

Shiko dhe këto

Sherr me thika mes të rinjve në Bulqizë, i plagosuri rëndë transportohet me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës. Një sherr …