Shtëpia / Aktualitet / Rama uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram: Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju!

Rama uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram: Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju!

 

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit.

Kreu i qeverisë postoi një fotografi në profilin tij në Facebook, me rastin e festës.

“Gëzuar Fitër Bajramin! Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju!”, ishe mesazhi i kreut të qeverisë.

Me fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin, pasi agjëruan në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit.

 

Shiko dhe këto

Me plagë arme i hedhur në pyll, gjendet i vdekur 65 vjeçari në Himarë

Roja në rrugën e re që po ndërtohet në fshatin Kuç, Himarë u gjet i …