Shtëpia / Aktualitet / Vdes nga koronavirusi pacienti 66-vjeçar, viktima e 8 në Shqipëri

Vdes nga koronavirusi pacienti 66-vjeçar, viktima e 8 në Shqipëri

Një pacient 66-vjeçar nga Fieri, i konfirmuar me COVID-19 pësoi vdekje të papritur (infarkt) mëngjesin e sotëm në spitalin infektiv. 66-vjeçari trajtohej prej dy ditësh në spitalin infektiv në QSUT.

Pavarësisht ndihmës së menjëherëshme të stafit mjekësor, 66-vjeçari që vuante nga sëmundje kronike pulmonare, hipertension, hemorragji gastro-intestinale, nuk arriti të mbijetojë. 66-vjeçari është viktima e tetë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe apelon dhe një herë qytetarët të respektojnë me shumë rigorozitet rregullat e izolimit dhe distancimit social si dhe të telefonojnë urgjencën kombëtare në numrin 127 në rast se kanë shenja të sëmundjes.

 

Shiko dhe këto

U ekzekutua nga RENEA në Elbasan/ 71-vjeçari përcillet për në banesën e fundit. Kush ishin në ceremoni

I është dhënë sot lamtumira e fundit, 71-vjeçarit Lefter Zhidru që u ekzekutua nga policia …