Shtëpia / Aktualitet / KE hap negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, reagon SHBA: Do mbetemi…

KE hap negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, reagon SHBA: Do mbetemi…

Ambasada Amerikane ka reaguar në lidhje me lajmin e mirë se Këshilli Europian ka çelur negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

Përmes një postimin në faqen zyrtare të ambasadës, Sekretari i Shtetit Mike Pompeo theksoi se SHBA mirëpret vendimi e KE.

“Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për të çelur negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të këtij rrugëtimi”, deklaratë nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo.

Shiko dhe këto

Shfrytëzoi motrat ukrainase si prostituta, zbulohet 39-vjeçari shqiptar në Napoli (Emri)

Karabinierët e Stacionit Policor të Qualinos, të koordinuar nga Prokuroria Publike, Drejtoria e Qarkut Antimafie …