Shtëpia / Aktualitet / Edi Rama reagon për herë të parë për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit

Edi Rama reagon për herë të parë për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit

Kryeministri Edi Rama e ka qaujtur luks vendimin e parlamentit të Kosovës për rrëzimin e qeverisë Kurti.

Kreu i qeverisë deklaroi në News 24 se në këto momente ka halle më të mëdha se rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit. Rama tha se i gjithë fokusi i rij është lufta ndaj koronavirusit.

Të vjen keq që të mos kem koment fare për këto që janë luks në këto halle që kam unë. Kam halle shumë të mëdha se këto. Të vjen keq që të mos koment fare”, u shpreh Rama.

Mbrëmjen e djeshme Kuvendi i Kosovës vendosi me 82 vota pro që qeveria Kurti të largohet. Shkak u bë shkarkimi i ministrit Agim Veliu nga radhët e LDK-së dhe mosshpallja e gjendjes së emergjencës.

Shiko dhe këto

“Të vdekurit e shumtë të kësaj flame”/ Mjeku Tritan Kalo bën thirrjen e rëndësishme

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, iu drejtohet sërish qytetarëve me një mesazh të fortë lidhur …