Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Pamje magjepse/ Si duket Toka e fotografuar nga hapësira

Pamje magjepse/ Si duket Toka e fotografuar nga hapësira

Nga Kalifornia në Venecia, nga fushat me tulipanë në Vendet e Ulëta, te plazhet e Australisë, një projekt i ri mbledh pamje të planetit tonë të realizuara nga hapësira me rezolucion të lartë.

“Daily Overview” është një “website” që përdor fotografitë e kapura nga satelitët apo anijet hapësinore, për të pasqyruar ndjesitë e jashtëzakonshme që përjetojnë astronautët kur shohin Tokën nga lart.

Shiko dhe këto

Përfundon mësimi online, nxënësit realizojnë videon e veçantë për mësuesen e tyre

Sot përfundoi ky vit shkollor. Mësuesit dhe nxënësit mbyllën me sukses mësimin online në të …