Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Për ju femrat beqare, ja disa këshilla si të trajtoni veten mirë për Shën Valentin

Për ju femrat beqare, ja disa këshilla si të trajtoni veten mirë për Shën Valentin

Teksa ka shumë persona që sot festojnë Shën Valentinin dhe presin që të japin e të marrin dhurata, ka nga ata që nuk festojnë. Por edhe beqarët mund të bëjnë diçka ndryshe për veten e tyre në ditën e të dashuruarve, edhe pse nuk kanë një partner apo partnere.

Këtu janë nëntë mënyra sesi ta trajtosh veten mirë kur je single për Shën Valentin

-Bëni diçka për të përkëdhelur veten (masazhe, një relaksim në vaskë me qirinj aromatikë)

-Kombinoni tre nga gjërat tuaja të preferuara dhe bëjini të gjitha brenda një nate (Sufllaqe, akullore dhe film komedi? Pse jo!)

-Vlerësoni ato që doni (mund të kalosh një mbrëmje me nënën tënde sepse Shën Valentini ka të bëjë me të qenit me dikë që e do).

-Merrni çokollatë për të qenë e lumtur si të gjithë të tjerat.

-Nxirre veten në një takim. (dil të hash një darkë të shohësh një film apo të blesh diçka të bukur për veten).

-Bëhuni bashkë me shoqet beqare, dërgo sa më shumë ftesa dhe bëni një party gocash.

-Rrethojeni veten me beqaret e tjera, kërceni dhe flirtoni me djemtë beqarë.

-Jep për atë që ka nevojë, dhuro diçka ose kaloje ditën e Shën Valentinit duke bërë një lloj shërbimi në komunitet.

-Kujtoje dikë sesa e do, është dita ideale për t’u thënë të gjithëve në jetën tënde që i do.

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …