Shtëpia / Sport / Ftesa e shumëpritur, Rei Manaj grumbullohet me ekipin e parë të Barçës

Ftesa e shumëpritur, Rei Manaj grumbullohet me ekipin e parë të Barçës

Punët nuk mund të shkonin më mirë për sulmuesin e kombëtares kuqezi Rei Manaj. Futbollisti është grumbulluar me ekipin e parë të Barcelonës për takimin e së nesërmes ndaj Getafe-s në “Camp Nou”, që do të luhet në orën 16:00.

Duket se me angahzimin e tij, shqiptari e ka bindur trajnerin Quique Setien, për të qenë pjesë e ekipit të më të mirëve.

Pak javë më parë ai firmosi me ekipin e dytë të Barçës, por për shkak edhe të mungesave në sulm, do të ketë mundësinë që të debutojë në një nga stadiumet më të famshme të botës, e të luajë me Leo Messi-n e me yjet e tjerë blaugrana ditën e nesërme.

Shiko dhe këto

Përgjaket futbolli italian, dy presidentë japin dorëheqjen (VIDEO)

Një ndeshje futbolli në ligën inferiore të futbollit italian u shndërrua në mënyrë tronditëse në …