Shtëpia / Aktualitet / “Bomba” e Artan Hoxhës/ Një kryetar bashkie, i filmuar në video duke pirë droge

“Bomba” e Artan Hoxhës/ Një kryetar bashkie, i filmuar në video duke pirë droge

Pak javë më parë, në emisionin “Opinion” gazetari Artan Hoxha deklaroi se dispononte një video denoncuese për një kryetar bashkie. Gjatë emisionit të sotëm, ku po trajtohet çështja e kryebashkiakëve që po largohen si pasojë e dekriminalizimit, Hoxha u pyet mbi përmbajtjen e kësaj video. Sipas gazetarit, kryetari i një bashkie në Shqipëri është filmuar duke pirë drogë.

Artan Hoxha: Çështja e tërmetit e spostoi atë.

Gazment Bardhi, Sekretar i Përgjithshëm në PD: Kam dijeni, e kam parë videon, por nuk e disponoj.

Artan Hoxha: Dijeni mund të kenë, nuk e di nëse e kanë parë. Është në ambient publik, se po të ishte në zyrë nuk ke si e filmon. Nëse e merr narkotikun në banesë apo në një ambient të mbyllur, nuk ka asnjë problem se thua jam përdorues.

Përveç faktit që je i zgjedhur vendor, pastaj kalon në një nivel tjetër. Por, nëse e merr në ambient publik ky është problem. Kam ndjekur dhe rastet e denoncuara nga opozita, sigurisht për gjithë rastet kanë qenë pozitive, për faktin se i ka rrëzuar prokuroria më mbrapa.

Gjej rastin ti përgëzoj. Kontrolli duhet bërë para se ata të zgjidhen dhe jo pasi të zgjidhen. Ai proces zgjedhor ka pas një kosto për taksapaguesit shqiptar.

Shiko dhe këto

U kap me armë në kufi, Fjolla Morina habit me dëshminë: I kisha harruar prej disa kohësh në çantë

Këngëtarja Fjolla Morina, ka pranuar në policinë e Kukësit se arma e zjarrit pistoletë tip …