Shtëpia / Aktualitet / Detaje/ E plagosën në derë të shtëpisë dhe i rrëmbyen të vëllanë. Si ndodhi atentati ndaj dy vëllezërve në Tepelenë

Detaje/ E plagosën në derë të shtëpisë dhe i rrëmbyen të vëllanë. Si ndodhi atentati ndaj dy vëllezërve në Tepelenë


Detaje të reja janë mësuar në lidhje me atentatin e ndodhur ndaj dy vëllezërve në Tepelenë, ku njëri prej tyre mbeti i vdekur.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se atentatorët fillimisht kanë qëlluar me armë zjarri Artan Breshën pranë banesës së tij, ndërsa të vëllanë Arturon e kanë rrëmbyer dhe e kanë marrë me vete.

Pak minura pas ngjarjes Arturi është gjetur i pajetë pranë vendit ku punonte si roje, në By Passin e Tepelenës. Nuk dihet ende nëse viktimën e kanë vrarë rrugës dhe më pas e kanë hedhur aty të pajetë, apo e kanë nxjerrë nga makina dhe më pas e kanë vrarë.

Fatmirësisht Artani ka mbijetuar dhe është dërguar për në spitalin “Omer Nishani”, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, pavarësisht se mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme dhe ka tronditur të gjithë qytetin e Tepelenës. Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së ndodhur apo detaje në lidhje me atentatorët. Ndërkaq mësohet se viktima punonte si roje në një kompani inertesh.

Shiko dhe këto

Sherr me thika mes të rinjve në Bulqizë, i plagosuri rëndë transportohet me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës. Një sherr …