Shtëpia / Aktualitet / Barcelona klauzolë të frikshme për talentin 17-vjeçar

Barcelona klauzolë të frikshme për talentin 17-vjeçar

Barcelona blindon talentin e saj. Ansu Fati zbulimi i këtij sezoni ka zgjatur kontratën me Barçën deri në verën e vitit 2020, me një klauzolë largimi prej 170 milionë eurosh.

Presidenti Josep Maria Bartomeu beson shumë te talenti i 17-vjeçarit dhe e ka shpërblyer autorin e 2 golave për Barçën në këtë sezon me një marrëveshje afatgjatë nga e cila Fati do të përfitojë një pagë të majme.

Në momentin që ai do të mbushë 18-vjeç klauzola e largimit do të shkojë në plot 400 milionë euro pasi drejtuesit e klubit blaugrana kanë besim të verbër se lojtari në Guinea-Bissau por që ka zgjedhur të luajë për Spanjën do të shndërrohet në një nga yjet të rinj të futbollit botëror.

Shiko dhe këto

Sherr me thika mes të rinjve në Bulqizë, i plagosuri rëndë transportohet me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës. Një sherr …