Shtëpia / Show Bizz / E akuzuan se i vuri zjarrin Amazonës, Leonardo DiCaprio e ka përgjigjen: Kohë krize…

E akuzuan se i vuri zjarrin Amazonës, Leonardo DiCaprio e ka përgjigjen: Kohë krize…

Aktori me famë botërore, Leonardo DiCaprio, nuk e ka humbur qetësinë përballë akuzave të bëra nga presidenti i Brazilit.

Jair Bolsonaro së bashku me djalin e tij, e akuzojnë DiCaprion se ka paguar para për të shkatërruar zjarret në Amazon.

Menjëherë reagoi aktori i famshëm duke i mohuar këto akuza. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ai shkruan se “njerëzit në Brazil janë shembull në punë.

“Në këtë kohë krize për Amazonën, unë mbështes njerëzit e Brazilit në punën për të ruajtur trashëgiminë kulturore dhe natyrore. Ata janë shembull i punë, përuljes, angazhimit dhe pasionit për të shpëtuar mjedisin”, tha Leonardo.

Kujtojmë se presidenti Bolsonaro i ngriti akuzat me pretendimin se shoqata të ndryshme kanë për qëllim të shkatërrojnë Brazilin. Dhe sipas tij, këto shoqata financohen nga Leonardo DiCaprio.

Shiko dhe këto

Këngëtarja shqiptare “tërbon” rrjetin nga Maldive, shfaqet e veshur vetëm më pantallona të shkurtra (FOTO)

Nëpërmjet postimeve në “Instagram”, Dafina Zeqiri, ka zbuluar se ndodhet me pushime në Maldive. Ajo …