Shtëpia / Rajoni / Plas në veri, futbollistët serbë s’lejohen të futen në Kosovë

Plas në veri, futbollistët serbë s’lejohen të futen në Kosovë

Tensione në veri të Kosovës.  Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia.

Sot në orën 15:00 ishte planifikuar një ndeshje mes klubit serb nga Kosova, Trepçës, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës.

Shiko dhe këto

“Amaneti” i Haradinaj për Albin Kurtin: “Taksa” të mos preket derisa të…

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka këshilluar Albin Kurtin në lidhje me vendimin që mori …