Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Vajzat e bukura në plazhin e Shëngjinit

Vajzat e bukura në plazhin e Shëngjinit

Një foto në kohë nga arkivi I Muzeut Kombëtar të Fotografisë Marubi, na njeh me portretet e tre vajzave, që pozojnë gjysmë të zhveshura në plazhin e Shëngjinit.

Fotografia është realizuar nga Kel Marubi. Me këmbët në rërën e plazhit dallohet ëmbëlsia në fytyrat e tyre, e një stil në veshjet e thjeshta.

Fotoja nuk ka datë./Copyright Gazeta Shqip

 

Shiko dhe këto

Pamje mahnitëse/Brenda vilës 3 shekullore të Velentino, e nxjerrë në shitje për 13 mln dollarë (FOTO)

Pas 33 vitesh, “Villa la Vagnola”, një shtëpi verimi në Toskanë, e stilistit të famshëm …