Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Shtohen virozat nga konsumimi i ushqimeve të shpejta në verë, reagon shef Renato: Mirë të na bëhet…

Shtohen virozat nga konsumimi i ushqimeve të shpejta në verë, reagon shef Renato: Mirë të na bëhet…

Si çdo vit, gjatë sezonit veror ka më tepër probleme në spitale ku shtrohen pacientë të cilët kanë konsumuar produkte të prishura ushqimore ose produkte ndaj të cilave vapa dhe temperaturat e larta kanë ndikuar negativisht.

Një lajm të tillë ka lexuar edhe shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli, i cili ka vendosur që një pjesë të lajmit ta postojë në Instastory duke dhënë edhe komentin e tij mbi ngjarjen, si më poshtë:

Sipas shef Renatos, cilësia në produktet e shpejta që konsumojmë nuk arrihet dot me çmimet që variojnë në treg të cilat specifikisht për këto ushqime janë në përgjithësi të lira.

 

Shiko dhe këto

“Strofulla e Ujkut”, zbulohet kopshti personal i Hitlerit (Fotot)

Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta …