Shtëpia / Aktualitet / VIDEO/ Gazetari nxjerr blof Berishën: Doktor, s’po i shoh Avdylët

VIDEO/ Gazetari nxjerr blof Berishën: Doktor, s’po i shoh Avdylët

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pasi ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një video në facebook, ku sipas tij drekonin Vangjush Dako me Avdylajt.

Hoxha shkruan se ‘doktorin duan ta fusin në qorrsokak”. Gazetari I bën ftesë Berishës që të ‘kontrollojë memorien’

Deri tani e kishim degjuar Dakon me Avdylet vetem me audio, pra me ze, dhe sapo u shpernda lajmi se Doktori e kishte kapur dhe me video, pra me figure, me ne fund thame se u kompletua mozaiku. S’ka nga shkon tashme Gjushi, u kap me ze e figure. Por sapo hapa videon per dreq asnjeri prej Avdyleve nuk dukej ne tavoline.

Ta kishin ngaterruar Astrit Avdylin me Celen e OSHEE-se, me Jurgen Cyrbjen deputetin e PS-se, kryetarin lokal te PS-se, drejtorin e gjelberimit, komisionere dhe kontribues te tjere lokale te PS-se?!!!!

S’ka mundesi?!!! Doktori s’para ben keshtu gabimesh kollaj
Ose ai qe ia ka derguar ka dashur ta fus ne qorrsokak Doktorin, ose Doktori ka ngaterruar videon dhe ne vend te asaj te Gjushit me Avdylajt, ka nisur videon e Gjushit me shtabin e PS-se?!!!!

Doktor, zamet e ke, kontrolloje dhe njehere memorien se mos e ke ngaterruar gabimisht videon, se rreth e rrotull ke plot njeres qe i njohin nga afer Avdylajt. 
Jo per gje po mezi po presim ta shohim Gjushin me Avdylajt edhe me ze edhe me figure..

Ne video: Dreka e shtabit elektoral te PS-se bashke me kontribuesit lokale te fushates, e shtruar te vendi i quajtur Kodra e Kuajeve ne Shkallnuer…”– shkruan Artan Hoxha.

Gazeta SHQIP

Vangush Dako Avdyli tha se nuk kishte takuar kurre Astrit Avdylin ndersa ketu po feston me te dhe Avdylë e bandite te tjere te Durresit fitoren e krimit elektoral! sb

Publiée par Sali Berisha sur Mardi 11 juin 2019

Shiko dhe këto

Deputeti: Rama dhe Basha janë ulur në tryezë, ja kush e pengon marrëveshjen

Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Halit Valteri ka komentuar ofertën e Ramës për …