Shtëpia / Aktualitet / Ngritja e ‘FBI shqiptare’, prokurori tërhiqet papritur nga gara

Ngritja e ‘FBI shqiptare’, prokurori tërhiqet papritur nga gara

Prokurori Shkëlzen Cena është tërhequr nga gara për SPAK, Strukturen e Posaçme Antikorrupsion.

Ai ka paraqitur pranë KLP kërkesën për t’u tërhequr nga gara, pa bërë të ditur arsyet.

Kërkesa e prokurorit është miratuar me 10 vota pro nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë.

Shiko dhe këto

“Një kafe dhe një gram kokainë”, 5 të arrestuar në Tiranë (EMRAT)

Pesë të rinj nga Valiasi u kapën gjithashtu duke konsumuar kokaine në një lokal në …