Shtëpia / Aktualitet / Kujdes! Temperatura përvëluese sot, ja si parashikohet moti

Kujdes! Temperatura përvëluese sot, ja si parashikohet moti

Parashikimi i motit, e mërkurë 12 qershor 2019.

Vendi jonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të kalimtare në zonat malore, POR zona e ulët dhe kryesisht ultësira perëndimore MBETEN me kthjellime. Mesdita dhe pasditja VIJOJNE me kthjellime, ndersa vranësira shfaqen në ekstremin verior duke rrezikuar rrebeshe aft-shkurtër

Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ditore, duke u luhatur nga 17°C mëngjesi në zonat malore deri 37°C mesdita në zonat e ulta.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 28 km/h, nga drejtimi kryesisht Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim deri në 2 ballë./Moti nga MeteoALB

Shiko dhe këto

Pak para zgjedhjeve, Basha jep njoftimin e rëndësishëm: Tentativë për grusht shtetit!

Në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, kreu demokrat Lulzim Basha përsëritin thirrjen që më …