Shtëpia / Horoskopi / 4 shenjat e Horoskopit më të fuqishme dhe më të pushtetshme

4 shenjat e Horoskopit më të fuqishme dhe më të pushtetshme

Sipas astrologjisë çdo shenjë e horoskopit ka karakterisitikat e saj, por këto katër dallohen për një karakter më të fortë dhe janë më të pushtetshme.

Bëhet fjalë për Dashin, i cili ëshë më i forti nga të gjithë shenjat në horoskop. Njerëzit në shenjën e Dashit njihen për energjinë dhe vitalitetin e tyre si dhe për ndërrmarjen e sfidave të reja. Dashi nuk trembet prej askujt dhe kjo është pikërisht ajo çfarë e bën atë më të pushtetshëm.

Njerëz të famshëm të lindur në shenjën e Dashit:

 • Johann Sebastian Bach
 • Maya Angelou
 • René Descartes
 • Harry Houdini
 • Billie Holiday
 • Charles Chaplin
 • Lady Gaga

Akrepi gjithashtu bën pjesë në këtë grup. Njerëzit me shenjën e Akrepit nuk preken lehtë dhe janë të gatshëm të bëjnë çdo gjë për të arritur qëllimet e tyre. Ata janë shumë kritikues, paksa arrogantë dhe nuk janë të lehtë për t’u kuptuar. Ajo çfarë i bën ata të pushtetshëm është vendosmëria.

Njerëz të famshëm të lindur në shenjën e Akrepit:

 • Pablo Picasso
 • Marie Anotinette
 • Jimmy Kimmel
 • Leonardo DiCaprio
 • Katy Perry
 • Ryan Gosling

Edhe pse njihen për persona që ndryshojnë shpesh, Gaforret janë gjithashtu shumë të fortë dhe rezistentë. Ata kanë vetëbesim dhe kjo i ndihmon të dalin gjithmonë të parët. Ambicia e tyre i bën edhe më të fuqishëm për të arritur çdo gjë në jetë, si në anën profesionale ashtu edhe atë sentimentale.

Njerëz të famshëm të lindur në shenjën e Gaforres:

 • Gustave Klimt
 • Julius Caesar
 • Meryl Streep
 • George W. Bush
 • Frida Kahlo
 • Princi William

Sigurisht që kësaj liste nuk mund t’i mungonte Luani. Ata që kanë lindur në shenjën e Luanit mund të konsiderohen me fat. Karakteri i tyre dominues, i fortë dhe luftarak i ndihmon të arrijnë me lehtësi qëllimet e tyre. Diçka që ndoshta nuk i ndihmon gjithmonë është kokëfortësia e tyre, por kjo harrohet shpejt me karizmën dhe energjinë që të përcjellin.

Njerëz të famshëm të lindur në shenjën e Luanit:

 • Andy Warhol
 • Barack Obama
 • Madonna
 • Louis Armstrong
 • Jacqueline Kennedy Onassis
 • Amelia Earhart

Shiko dhe këto

Korriku, muaji i ndryshimeve! Eklipsi hënor prek shenjat e Horoskopit

Jemi në sezon eklipsesh e pasi lamë pas atë të diellit më 2 korrik, një …