Shtëpia / Sport / Feronikeli shpallet kampion për të tretën herë! Prishtina në lot

Feronikeli shpallet kampion për të tretën herë! Prishtina në lot

Mbaron gjithçka në “Rexhep Rexhepi” mes lotëve të gëzimit për skuadrën e Feronikelit dhe atyre të dëshpërimit për futbollistët e Prishtinës. Një sezon i dominuar ai për Niklin, skuadra e Drenasit, që arriti të bënte gjithçka mirë dhe të fitonte edhe finalen e fundit, atë ndaj bardhebluve (1-0).

Ky është titulli i tretë i fituar nga bardhejeshilët, që edicionin tjetër do të marrin pjesë në Champions League. Një gol i Yll Hoxhës në pjesën e dytë mbylli diskutimin, teksa Prishtinës i duhej vetëm fitorja për të ngritur trofeun.

Një sukses i merituar por sidomos meritë e trajnerit Zekirija Ramadani, që edhe sezonin e shkuar me Trepçe ’89 u shpall kampion i Kosovës.

Sakaq, Ballkani shpëton nga rënia në kategori, ndërsa Liria zbret në kategorinë e dytë. Në playout, Gjilani dhe Trepça ’89.

 

Shiko dhe këto

Gjesti i gjyqtarit shqiptar bëhet hit botëror, e kopjojnë edhe të huajt (VIDEO)

Ndeshja bamirëse mes ekipit të Granit Xhakës dhe Milot Rashicës kaloi me shumë entuziazëm në …

Shtëpia / Sport / Feronikeli shpallet kampion për të tretën herë! Prishtina në lot

Feronikeli shpallet kampion për të tretën herë! Prishtina në lot

Mbaron gjithçka në “Rexhep Rexhepi” mes lotëve të gëzimit për skuadrën e Feronikelit dhe atyre të dëshpërimit për futbollistët e Prishtinës. Një sezon i dominuar ai për Niklin, skuadra e Drenasit, që arriti të bënte gjithçka mirë dhe të fitonte edhe finalen e fundit, atë ndaj bardhebluve (1-0).

Ky është titulli i tretë i fituar nga bardhejeshilët, që edicionin tjetër do të marrin pjesë në Champions League. Një gol i Yll Hoxhës në pjesën e dytë mbylli diskutimin, teksa Prishtinës i duhej vetëm fitorja për të ngritur trofeun.

Një sukses i merituar por sidomos meritë e trajnerit Zekirija Ramadani, që edhe sezonin e shkuar me Trepçe ’89 u shpall kampion i Kosovës.

Sakaq, Ballkani shpëton nga rënia në kategori, ndërsa Liria zbret në kategorinë e dytë. Në playout, Gjilani dhe Trepça ’89.

 

Shiko dhe këto

Gjesti i gjyqtarit shqiptar bëhet hit botëror, e kopjojnë edhe të huajt (VIDEO)

Ndeshja bamirëse mes ekipit të Granit Xhakës dhe Milot Rashicës kaloi me shumë entuziazëm në …