Shtëpia / Aktualitet / Tjetër xhihadist shqiptar vritet në Siri nga ushtria në Latakia (EMRI)

Tjetër xhihadist shqiptar vritet në Siri nga ushtria në Latakia (EMRI)

Ushtria Arabe Siriane vrau një xhihadist shqiptar që luftonte për Hayat Tahrir Al-Sham në Sirinë veriperëndimore.

Sipas mediave pro-opozitare, xhihadisti shqiptar Ron Eminin u vra nga Ushtria Arabe Siriane në qytetin e Kabanit në Latakia verilindore.

Kabani ka qenë nën sulme të rënda gjatë ditëve të fundit, pasi Ushtria Arabe Siriane përgatitet të sulmojë aksin jugor të qytetit.

Shiko dhe këto

Familjarët kërkojnë ndihmë, kush e sheh këtë vogëlush njoftoni menjëherë

Një fëmijë 5 vjeç ka humbur sot në zonën e Brrylit në Tiranë. Në një …