Shtëpia / Sport / Ndeshjet e qershorit – Greqia nxjerr listën, ja ç’ndodh me Durmishajn

Ndeshjet e qershorit – Greqia nxjerr listën, ja ç’ndodh me Durmishajn

Gjithmonë e më shumë po afrohemi në periudhën e Kombëtareve, atje ku do të luhen edhe takimet e radhës për kualifikueset e Europianit. Greqia e ka bërë publike listën e saj, pasi do të ketë një kalendar paksa më të ngjeshur.

Dy takime do të luhen në qershor kundër Italisë dhe Armenisë, ndërsa do të ketë edhe një miqësore me Turqinë në fundin e këtij muaji, në 30 maj. Në listën e publikuar nga trajneri i Greqisë, figuron edhe njëherë emri i Durmishajt.

Sulmuesi i Panionosit është marrë nga “shkretëtira”, pasi që në momentin kur mori vendimin për t’iu bashkuar helenëve, nuk ka gjetur një gol të vetëm në kampionat. Por kjo thirrje e dytë më shumë se e merituar është për të aktivizuar sadopak Durmishajn, që i heq të drejtën për të luajtur me Shqipërinë.

Lista: Kostas Fortounis, Andreas Buchalakis, Giorgos Masouras and Leonardo Koutris. The mission is complemented by Mandalos, Barkas, Bakassetas, Pelkas, Paschalakis, Kourbelis, Valerianos, Siopis, Koulouris, Dourmisai, Kotsiras, Mavrias, Kolovos, Staphylidis, Samaris, Vlahodimos, Sivas, Zeka, Papastathopoulos, Manolaz dhe Dionis.

Shiko dhe këto

Presidenti nën akuzë, akuzohet për abuzime seksuale me femrat e Kombëtares

FIFA ka pezulluar presidentin e Federatës së Haitit, Ives Zhan-Bart për 90 ditë, për shkak …